Dzień kobiet w bibliotece

Biblioteka miejska zaprasza 8 marca o 17.30.

W tym roku świętować będziemy Dzień Kobiet razem z Marzeną Filipczak i Marianem Jeżewskim.

Marzena Filipczak rozpocznie wydarzenie opowieścią o „podróżach na nowe czasy”.

Czy wiecie, że w Polsce i tuż za naszymi granicami można znaleźć egzotykę na miarę dalekich kontynentów? Na przykład w Mołdawii – liczące po kilkaset kilometrów, najdłuższe na świecie piwnice z winem, w Macedonii – tysiącletnie klasztory i freski, w Albanii – niezniszczalne bunkry,  w Estonii – małe wyspy, którymi rządzą kobiety, a w Finlandii jeszcze mniejsze, na które prom zawija tylko wtedy, jeśli się zadzwoni do kapitana. Można nie tylko jeździć z miejsca na miejsce, pstryknąć fotkę, odhaczyć, ale także wędrować po bezdrożach, latać balonem, jeździć drezyną i obserwować gwiazdy. Nie tylko coś zobaczyć, ale też poczuć, powąchać, posmakować, zachwycić się światem.

Następnie zapraszamy na spotkanie z Marianem Jeżewskim – założycielem serwisu winiarskiego Studio Wina, który zabierze nas w podróż w tzw. winiarski Stary Świat, czyli odwiedzimy Włochy, Niemcy, Francję i Hiszpanię. Wszystkie te kraje to absolutna światowa czołówka w produkcji wina, to wspaniała kultura winna, bogata tradycja, ale też najnowsze technologie. Od winnicy z Veneto, której ciągłość tradycji kontynuowana jest od 1427 roku – po bodegę z najsłynniejszego regionu Półwyspu Iberyjskiego: Rioja, tworząca tzw. wina naturalne. Przy okazji prowadzący przekaże garść praktycznych informacji dot. sztuki degustacji czy przechowywania wina.

Wstęp możliwy jest tylko z bezpłatnymi wejściówkami do odbioru w Wypożyczalni Literatury dla Dorosłych lub Czytelni.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.