Jastrzębie dla Borszczowa

Śpiwory, rękawiczki, latarki, baterie, środki higieny osobistej i chemia, a przede wszystkim agregat prądotwórczy – to pomoc, jaką Jastrzębie-Zdrój wysyła do Borszczowa.

Podczas nadzwyczajnej sesji radni jednogłośnie zdecydowali o natychmiastowym udzieleniu pomocy i przekazaniu na nią 80 tysięcy złotych.

Pomoc zaprzyjaźnionemu miastu prezydent Anna Hetman zaoferowała jeszcze przed agresją wojsk rosyjskich na Ukrainę. Kilka dni później, już w wojennej rzeczywistości, władze Borszczowa wysłały listę najpilniejszych potrzeb. Wśród nich agregat prądotwórczy do zasilania sieci wodociągowej do przepompowywania wody pitnej oraz śpiwory.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Borszczowa. Na bieżąco informują nas o swoich potrzebach. Nasi mieszkańcy ochoczo włączyli się do zbiórki darów, dostarczyli nie tylko niezbędne śpiwory, ale wiele innych artykułów, które przekazujemy zaprzyjaźnionemu miastu – mówi Anna Hetman.

Ofiarowane przez jastrzębian rękawiczki, baterie, latarki czy środki higieniczne będą przekazywane mężczyznom idącym z Borszczowa na front.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.