Pomoc humanitarna z Jastrzębia dotarła do Borszczowa

W Hrebennem przekazano pomoc naszemu miastu partnerskiemu.

Śpiwory, rękawiczki, latarki, baterie, środki higieny osobistej i chemia, a przede wszystkim agregat prądotwórczy. Na granicę polsko-ukraińską, a później do Borszczowa, dotarł transport z pomocą humanitarną dla naszego miasta partnerskiego.

– Propozycję pomocy wysłaliśmy do przyjaciół z Ukrainy jeszcze przed wybuchem wojny. Po agresji wojsk rosyjskich otrzymaliśmy odpowiedź z listą najpilniejszych potrzeb. Natychmiast rozpoczęliśmy organizowanie pomocy humanitarnej – mówi prezydent Anna Hetman.

Podczas nadzwyczajnej sesji radni jednogłośnie zdecydowali o natychmiastowym udzieleniu pomocy i przekazaniu na nią 80 tysięcy złotych. Najważniejszy był agregat prądotwórczy do zasilania sieci wodociągowej do przepompowywania wody pitnej oraz śpiwory. W pomoc włączyli się jastrzębianie. Dzięki ich darom, poza agregatem i śpiworami, wsparliśmy też idących na front mężczyzn z Borszczowa przekazując im zebrane przez jastrzębian dary.

Pomoc dotarła na granicę w piątek 4 marca. W Hrebennem przedstawicielom jastrzębskiego sztabu kryzysowego udało się przekazać sprzęt. W pomoc przy przeładunku zaangażowała się nawet lokalna firma transportowo-spedycyjna.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.