Szybka i kosztowna jazda

Policjanci z ruchu drogowego przypominają, że od początku roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Zmiany w przepisach i wysokie kary za wykroczenia spowodowały, że część kierowców zdjęło nogę z gazu. Niestety nie wszyscy, o czym przekonał się kierowca porsche, który za szybką jazdę został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

Wczoraj parę minut po godzinie 17.00 policjanci drogówki z grupy SPEED zatrzymali do kontroli jadącego porsche. Powodem policyjnej interwencji było przekroczenie prędkości o ponad 58 km/h. Na danym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące przepisy ruchu drogowego, mundurowi zatrzymali mieszkańcowi Żor prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz tego kierowca „ze zbyt ciężką nogą” otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, w którym kwoty grzywien zostały podwyższone. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy rażąco lekceważą przepisy ruchu drogowego. Nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z najczęstszych przyczyn wypadków. Dlatego też apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę!

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.