Hala pełna pomocy

Były łzy, słowa wsparcia i konkretna pomoc. Jastrzębianie spotkali się z Ukraińcami w hali widowiskowo-sportowej.

Na uchodźców, którzy trafili do Jastrzębia-Zdroju, czekały ubrania, akcesoria dziecięce czy środki czystości podarowane przez mieszkańców naszego miasta. Prócz jastrzębian i ich gości za wschodniej granicy, na spotkanie przybyli też przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej, służb mundurowych, Urzędu Pracy i innych miejskich jednostek – by móc odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z pobytem w Polsce.

– Serdecznie witamy w naszym mieście. Chcemy, by mogli Państwo w pełni uczestniczyć w jego życiu – by dzieci mogły chodzić do szkoły, a dorośli podjąć pracę. Jesteśmy tu po to, by w tym pomóc – rozpoczęła spotkanie prezydent Anna Hetman.

Po części oficjalnej przyszedł czas na skorzystanie z darmowego „sklepiku”, przygotowanego dzięki hojności mieszkańców.

– Ci ludzie dziękowali za każdą ofiarowaną rzecz. Najbardziej utkwiła mi w pamięci starsza pani, która ze łzami w oczach dziękowała za prostą zabawkę dla swoich wnuków. Dla siebie nie chciała nic. Gdy zaczęliśmy z nią rozmawiać, okazało się, że ma ze sobą praktycznie tylko te ubrania, co na sobie – mówiła jedna z pracownic, wydających ubrania.

Po rzeczy przekazane na rzecz uchodźców można zgłaszać się do hali widowiskowo-sportowej jeszcze dziś do godziny 20.00. Później będą one dystrybuowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.