Zdeklasowali mistrza Włoch

Wspaniałą zaliczkę przed rewanżem przywożą siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Cucine Lube Civitanova pokonana bez straty seta.

Trudny rywal na własnym terenie. Wielokrotny mistrz swojego kraju i prawdziwa plejada gwiazd w składzie. To nie wystarczyło, żeby zatrzymać podopiecznych Andrei Gardiniego. W pierwszym meczu ćwierćfinału CEV Champions League, czyli siatkarskiej Ligi Mistrzów, Włochom zabrakło argumentów.

Owszem, momentami zadziwiali spektakularnymi akcjami, jednak nie byli w stanie wyprowadzać ich regularnie, bo doskonale zagraliśmy w przyjęciu. Rosnąca frustracja naszych przeciwników sprawiała, że mylili się w ataku, odbijali się od bloku i kolejni zawodnicy wyraźnie tracili zimną krew, a Pomarańczowi zyskiwali pewność siebie. W dodatku popełniliśmy znacznie mniej błędów w zagrywce niż rywale i w ostatnim secie Gianlorenzo Blengini, trener Lube, mógł jedynie kręcić głową z niedowierzaniem. Siatkarze mistrza Włoch odrobili nieco stratę w końcówce trzeciej partii, ale ostatecznie przegrali ją do 19. 

Rewanżowe spotkanie, tym razem w Hali Widowiskowo-Sportowej, odbędzie się 16 marca. Pomarańczowi staną przed szansą trzeciego w historii awansu do półfinału Ligi Mistrzów, gdzie czeka już ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Zobacz wypowiedzi naszych zawodników po meczu:

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.