9 miesięcy. Tylko tyle cieszył się ze swojego „prawka”

Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Wczoraj policjanci drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, jest ogromnym zagrożeniem na drodze.

14 marca około godziny 6.40 na ulicy Cichej w Jastrzębiu-Zdroju 61-letni jastrzębianin został zatrzymany do kontroli drogowej. Mężczyzna miał prawie 0,7 promila alkoholu we krwi. Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami. Zaledwie godzinę później, bo już o 7.40 na ulicy Korfantego mundurowi zatrzymali 24-letniego kierującego oplem. Po przebadaniu okazało się, że jastrzębianin także pozwolił sobie na jazdę pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 24-latek niedługo cieszył się swoimi uprawnieniami, gdyż prawo jazdy zdobył w czerwcu 2021 roku. Mundurowi zatrzymali już mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz Sąd będzie decydował o dalszym losie nieodpowiedzialnych kierowców.

Policjanci apelują, aby zawsze reagować na niebezpieczne zachowanie innych na drodze. W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo swoje, ale i pozostałych uczestników ruchu. Każdy może zadzwonić nawet anonimowo pod numer 112. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.