Tydzień Zdrowia

Rusza cykl spotkań ze specjalistami oraz z warsztatami.

Każdego dnia goście skupiać się będą na innej tematyce. Start przedsięwzięcia już w poniedziałek, 21 marca. Pierwszy dzień Tygodnia Zdrowia traktował będzie o niepełnosprawności:

  • 09:00 – Oficjalne rozpoczęcie inicjatywy.
  • 09:15 – Warsztaty prowadzone przez grupę „Pokaż to”, która będzie mówić o tym, jak komunikować się z osobami głuchymi i niedosłyszącymi.
  • 10:10 – Wystąpi pani Agata Tańska – Dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu.
  • 11:05 – Wystąpi pani Beata Skowrońska – dyrektorka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 23 w Jastrzębiu-Zdroju.
  • 12:00 – Warsztaty pt. „Czym wyróżniają się poszczególne niepełnosprawności?”.

W kolejnych dniach rozmawiać będziemy o chorobach nowotworowych, zdrowym trybie życia, chorobach psychicznych oraz o radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. Harmonogram na poszczególne dni jest na bieżąco publikowany na stronie Tygodnia Zdrowia.

Wydarzenie odbywać się będzie w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu-Zdroju, a także w formie online na stronie wydarzenia w serwisie społecznościowym Facebook.

Uczniowie z licealnych szkół z Jastrzębia-Zdroju: Olga Fryszkowska, Magda Twardzik, Wiktoria Dymanowska, Jakub Kabata oraz Błażej Herman organizują Tydzień Zdrowia w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

– Celem naszego wydarzenia jest uświadomienie młodym osobom jakie choroby krążą wokół nas. Będziemy także mówić o tym jak się przed nimi ustrzec oraz jak rozmawiać z osobami chorymi – czytamy na stronie internetowej organizatorów.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.