Nowe przepisy w praktyce. Sprawą kierującego bez uprawnień zajmie się sąd

Policjanci zatrzymali 38-letniego kierowcę audi, który kierował bez uprawnień. Teraz stanie przed sądem i zostanie ukarany zgodnie z nowymi, zaostrzonymi przepisami, które obowiązują od 1 stycznia 2022 roku.

17 marca na ulicy Pszczyńskiej policjanci Wydziału Kryminalnego jastrzębskiej komendy zatrzymali do kontroli osobowego audi. W trakcie legitymowania wyszło na jaw, że kierujący autem 38-latek nie posiada uprawnień, nigdy tych uprawnień nie posiadał. Policjanci skierowali sprawę jastrzębianina do sądu.
Dotychczas za kierowanie samochodem lub innym pojazdem mechanicznym bez uprawnień groził mandat karny w wysokości 500 zł. Od tego roku każdą sprawą kierowania autem czy motocyklem bez uprawnień zajmie się sąd.

Zgodnie z nowymi przepisami za to wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł. Maksymalna grzywna może wynieść aż 30 tys. zł. Poza tym sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który trwa minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lata.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.