Weź udział w konkursie, załóż ogród społeczny!

25 tysięcy złotych czeka na organizacje, które będą chciały założyć w naszym mieście ogrody społeczne.

Łącznie 1657 metrów kwadratowych ogrodów może powstać jeszcze w tym roku w naszym mieście. Co się w nich znajdzie? Wszystko zależy od pomysłów mieszkańców Jastrzębia. Do zagospodarowania są 2 działki – przy ulicy Katowickiej i między ulicami Pomorską i Mazowiecką. Mogą tam powstać rabaty z wielobarwnymi kwiatami, drzewka owocowe czy grządki warzywne. Do 30% przestrzeni można przeznaczyć na rekreację: ławki, hamaki czy postawienie altany.

– Ogród społeczny to inicjatywa, która ma łączyć mieszkańców. Chcemy pokazać, że w tych małych, sąsiedzkich wspólnotach można ciekawie spędzać razem czas na świeżym powietrzu. Serdecznie zachęcam do tworzenia takich przestrzeni – powiedziała prezydent Anna Hetman.

Na urządzenie każdego ogrodu zwycięzcy konkursu będą mieli po 25.000 złotych. By do niego przystąpić, należy do 8 kwietnia przesłać propozycję, zawierającą zarówno opis projektu, jak i jego wizualizację (może być to odręczny projekt).

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.