Zostanie ukarany przez sąd za blokowanie numeru alarmowego

Policjanci z jastrzębskiej komendy ustalili mężczyznę, który notorycznie blokował numer alarmowy 112. Wielokrotnie wykonywał bezpodstawne połączenia. Na wniosek policji sprawą 52-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju zajmie się sąd.

Na numer alarmowy 112 wielokrotnie były wykonywane połączenia z tego samego numeru telefonu. Mężczyzna dzwonił z różnymi prywatnymi problemami. Ani razu nie potrzebował pomocy, nie znajdował się w sytuacji zagrażającej jego życiu. Dzwonił, bo chciał porozmawiać, będąc pod wpływem alkoholu. Jego zachowanie było niedopuszczalne, używał słów wulgarnych i obraźliwych. Wobec tego policjanci wykonali czynności dzięki, którym ustalili użytkownika numeru. Za blokowanie telefonicznego numeru alarmowego grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1,5 tys. złotych. W tym przypadku mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został poinformowany o skierowaniu wniosku o ukaranie do Sądu.

Pamiętajmy, że każde wybranie numeru alarmowego bez potrzeby, blokuje linie osobie, która w danej chwili może potrzebować natychmiastowej pomocy, często ratującej ludzkie życie. Czasami zdarza się również tak, że zgłaszane są sytuacje, nieznajdujące potwierdzenia w rzeczywistości. Wynikają one z ludzkiej złośliwości, braku wyobraźni, a także braku zrozumienia dla tych ludzi, dla których faktycznie przeznaczone są numery alarmowe. Pamiętajmy również, że czasami, zamiast dzwonić na numer alarmowy, możemy skorzystać z pomocy dzielnicowego poprzez aplikację Moja Komenda czy Śląski Dzielnicowy. Mundurowy umówi się z nami termin spotkania i pomoże w konkretnej sytuacji.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.