Przekleił cenówkę na skrzyni. Grozi mu do 8 lat więzienia

W jednym z marketów budowlanych 48-latek zerwał z towaru metkę z ceną i nakleił na inny towar. Mężczyzna chciał wyłudzić różnicę w cenie pomiędzy tańszym a droższym produktem, która wyniosła 21 złotych. Doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

Do nietypowego oszustwa doszło w jednym z marketów budowlanych w Jastrzębiu-Zdroju. Do jastrzębskiej komendy zadzwonił pracownik ochrony sklepu i poprosił o przyjazd policji. Według zgłoszenia jeden z klientów przekleił metki z tańszego produktu na droższy. Następnie z zakupami skierował się do kasy. Po zapłaceniu za produkty za linią kas został ujęty przez ochronę sklepu i przekazany policji. Wtedy przyznał się do przeklejenia ceny na drewnianej skrzyni. Mężczyzna nie spodziewał się, że jego podejrzane zachowanie zostało zauważone przez ochroniarza, który obsługiwał monitoring i spotka go kara. Gdy oszustwo wyszło na jaw, mężczyzna tłumaczył się, że chciał zrobić prezent siostrze, a nie miał wystarczajaco dużo pieniędzy na droższą skrzynię. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali jastrzębianina. W tym wypadku obyło się bez policyjnego aresztu i po wykonaniu dokumentacji mężczyzna wrócił do domu. Sprawca chciał wyłudzić różnicę w cenie pomiędzy tańszym a droższym produktem, która wyniosła 21 złotych. Jastrzębianin usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Za takie oszustwo może grozić do 8 lat więzienia.

Policjanci ostrzegają, że zachowanie polegające na zmianie ceny na produkcie w celu zakupienia go po cenie tańszej niż rzeczywiście kosztuje, traktowane jest przez polskie prawo jako oszustwo. Kodeks karny za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przewiduje karę do 8 lat więzienia. Co ważne, jest to przestępstwo w każdym przypadku, niezależnie od wartości wyłudzonego towaru.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.