Motocykliści pożegnali zimę

„Motocyklowe pożegnanie zimy”, to nazwa wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez Jastrzębia-Zdroju. Organizatorem przedsięwzięcia był Klub Motocyklowy WRM MC POLAND. Nad bezpieczeństwem wszystkich fanów dwóch kółek oraz pozostałych uczestników ruchu, czuwali policjanci drogówki. Impreza była także idealną okazją do propagowania bezpiecznych zachowań wśród motocyklistów przez policjantów z jastrzębskiej drogówki oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku miłośnicy jednośladów spotkali się, aby wspólnie pożegnać zimę i oficjalnie rozpocząć sezon motocyklowy. Pogoda dopisała, dlatego w imprezie uczestniczyła zaskakująco duża liczba fanów motocykli. O godzinie 14:30 kolumna na czele z Panią Zimą wyruszyła z parkingu przy Alei Piłsudskiego i przejechała w paradnym orszaku ulicami miasta, docierając pod halę widowiskowo-sportową. Tam uczestnicy pożegnali zimę. Jako że dla policjantów była to idealna okazja do promowania właściwych zachowań na drodze, w przedsięwzięcie włączył się także Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ze śląskiej drogówki, wraz z jastrzębskimi mundurowymi zachęcał do bezpiecznego korzystania z dróg przez motocyklistów, rozdając przy tym odblaski, przypominające kierowcom o uważnym patrzeniu w lusterka.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.