Starsi ludzie znów „na celowniku” oszustów

Policjanci znów odnotowali próbę oszustwa na starszej osobie. Mieszkanka naszego miasta, która odebrała telefon, zachowała zimną krew i po zakończeniu rozmowy z rzekomą córką, zadzwoniła na Policję.

W Jastrzębiu-Zdroju, do 86-letniej jastrzębianki zadzwoniła oszustka, podając się za córkę i próbowała wyłudzić pieniądze w kwocie 50 tysięcy złotych. Kobieta podająca się za córkę przekazała informację, że potrzebuje pieniędzy, aby spłacić długi w banku. Na szczęście tym razem mieszkanka naszego miasta zachowała zimną krew i nie dała się oszukać.

Przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od starszych osób ostrzegają systematycznie media. Dlatego też apelujemy do osób, które zostały oszukane lub miały kontakt z oszustem o informowanie Policji o każdym takim przypadku pod alarmowym numerem telefonu 997, lub telefonem stacjonarnym jastrzębskiej policji 47 85 542 00.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Miejska Komenda Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.