Pijany kierowca wjechał do rowu

Jastrzębscy wywiadowcy zatrzymali kierowcę, który swoim samochodem wjechał do rowu. 64-latek był nietrzeźwy, jechał do sklepu by zakupić alkohol. Kierowcy grozi grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a nawet do 2 lat więzienia.

Kierujący 64-latek został zatrzymany na ulicy 3-go Maja. Mężczyzna po wjechaniu do rowu na ulicy Powstańców Śląskich postanowił pieszo wrócić do miejsca zamieszkania. Kierujący posiadał przy sobie kluczyki do pojazdu, które przekazał mundurowym. W chwili zatrzymania miał  dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Przyznał się do kierowania pojazdem. Mieszkańcowi powiatu pszczyńskiego grozi kilkutysięczna grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a nawet do 2 lat więzienia. Mundurowi zatrzymali 64-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami.

Pamiętajmy, że konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.