Znamy laureatów Konkursu „Wielka Liga Czytelników”

Zwycięzcy wezmą udział w rywalizacji o tytuł Mistrza Województwa.

Od października ubiegłego roku młodzi czytelnicy zdobywali sprawności literackie czytając książki konkursowe, których wyboru dokonali znawcy i pasjonaci literatury dziecięcej i młodzieżowej. Najlepsi z uczestników stanęli do rywalizacji powiatowej, która odbyła się 6 kwietnia 2022 r. Zadaniem finalistów było rozwiązanie testu online dotyczącego znajomości książek finałowych. Były nimi następujące pozycje: dla klas 1-3 „Ambaras” Tomasza Samojlika, dla klas 4-6 „Mazurscy w podróży”. T. 1, „Bunia konta fakir”  Agnieszki Stelmaszyk, dla klas 7-8 „Szmaragdowa ważka” Ariadny Piepiórki. Testy ocenianie były pod kątem poprawności odpowiedzi i szybkości jej udzielenia.

W kategorii klas 1-3 Mistrzem Powiatu zostaje drużyna ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Jastrzębiu-Zdroju: Laura Bieniek, Antonina Dudzik i Aleksander Pisula. W kategorii klas 4-6  Mistrzem Powiatu zostaje drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Jastrzębiu-Zdroju: Emilia Czupil, Maja Korzec, Lena Gawlikowska. W kategorii klas 7-8 Mistrzem Powiatu zostaje drużyna ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Jastrzębiu-Zdroju: Izabela Dziemianowicz, Kinga Migdalska, Olivier Świstowski.

Mistrzowie Powiatu zakwalifikowali się do dalszej rywalizacji tym razem o tytuł Mistrza Województwa, która odbędzie się 11 maja 2022 r. w Katowicach.

Projekt „Wielka Liga Czytelników” to sprawdzone, realizowane od wielu lat przedsięwzięcie doskonale wpisujące się w priorytety Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która pozwala na wprowadzenie dziecka do świata wartości, budowania relacji społecznych, wzmacniania poczucia tożsamości, formowania poczucia godności, rozwijania umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozbudzenia ciekawości poznawczej, kształtowanie postawy otwartej wobec świata, zachęcenie do samokształcenia.

Koordynatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.