Zlekceważył polecenia policjantów. Jego samochód miał odjechać na lawecie

Policjanci ruchu drogowego każdego dnia kontrolują pojazdy poruszające się ulicami Jastrzębia-Zdroju. Tym razem na parkingu, jednej ze stacji benzynowej zatrzymali kierującego chevroletem, który kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Kierowca nie zamierzał jednak stosować się do zaleceń mundurowych.

W piątek na parkingu jednej ze stacji benzynowych policjanci ruchu drogowego kontrolowali pojazd chevrolet, który posiadał tablice rejestracyjne zarejestrowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Z uwagi na to, iż pojazd był niedopuszczony do ruchu, mundurowi poinformowali 36-latka, że pojazd jest niedopuszczony do ruchu oraz o konsekwencjach poruszania się pojazdem niedopuszczonym do ruchu po drogach publicznych. Mężczyzna poinformował policjantów, iż wezwie na miejsce lawetę, która przewiezie jego pojazd. Niestety 36-latek nie zrobił tak, jak powiedział, wsiadł za kierownicę pojazdu i odjechał. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie będzie odpowiadał przez sądem.

Przypominamy!
Zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń, kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze grzywny. Tej samej karze podlega, kto prowadzi pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.