Nietrzeźwy konwojent z ostrą bronią przewoził pieniądze

Jastrzębscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 48-letniego pijanego kierowcę. Mężczyzna wykonywał konwój pieniędzy, a do tego posiadał przy sobie ostrą broń palną. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci z jastrzębskiej drogówki na ulicy Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej peugeota, w którym jechali trzej pracownicy jednej z firm konwojujący pieniądze. Prowadzący kontrolę policjanci poczuli od kierowcy woń alkoholu, wobec czego przebadali 48-latka za pomocą alkomatu. Urządzenie wskazało, że mieszkaniec Żor miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci odebrali konwojentowi broń z ostrą amunicją oraz przekazali informację dowódcy konwoju, iż kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Na miejsce przybył szefa ochrony, który zabezpieczył broń palną. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Policjanci apelują o rozwagę i przypominają. Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwy kierowca może stracić także prawo jazdy, na okres nawet do 10 lat.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.