Znów połączy nas biało-czerwona

Wspólny przemarsz ulicami miasta z 600-metrową flagą przy akompaniamencie orkiestry, koncert piosenki powstańczej i poczęstunek – tak będzie wyglądał w Jastrzębiu-Zdroju tegoroczny Dzień Flagi.

Tym razem będzie jeszcze bardziej wyjątkowy, ponieważ w 2022 roku obchodzimy 100. rocznicę powrotu ziemi jastrzębskiej do Polski.

– Chcemy zamanifestować swoje przywiązanie do wartości patriotycznych. Możemy wywiesić w oknach flagi, ale możemy też wspólnie ponieść biało-czerwoną ulicami Jastrzębia-Zdroju. Chcemy zrobić to razem, jako jastrzębianie. Pokażmy naszą jedność i przywiązanie do narodowych tradycji, akcentując, że choć jesteśmy różni, łączy nas biało-czerwona. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców na te wyjątkowe obchody – zaprasza prezydent Anna Hetman.

Marsz rozpocznie się 2 maja o godzinie 17:30. Ruszymy spod placu WOŚP (pod kinem „Centrum”) skąd przejdziemy aleją Piłsudskiego, aleją Jana Pawła II, ulicą Janusza Kusocińskiego i Kazimierza Wielkiego trzymając wspólnie flagę. Marsz zakończy się na OWN‑ie koncertem piosenki powstańczej w wykonaniu Wojciecha Ciuraja „Tryptyk Powstańczy” i poczęstunkiem. W marszu wezmą udział przedstawiciele władz miasta, uczniowie, członkowie organizacji pozarządowych, mieszkańcy.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej to święto ustanowione w 2004 roku. To już kolejny raz, kiedy w Jastrzębiu-Zdroju Dzień Flagi będziemy obchodzić w ten sposób. W 2018 roku, kiedy świętowaliśmy 55. rocznicę nadania praw miejskich i 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ulicami naszego miasta przeszło niemal 1000 mieszkańców.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.