Zachodnia część już gotowa

Dobra wiadomość jest taka, że roboty przy budowie ronda w miejscu 6-wlotowego skrzyżowania idą zgodnie z harmonogramem.

Najprawdopodobniej w czerwcu zakończy się przebudowa ronda na skrzyżowaniu ulic Ranoszka, Armii Krajowej i Wiejskiej.

Zachodnia część jest już gotowa. Zakończone zostały roboty związane z wykonaniem warstw ścieralnych mas bitumicznych. Teraz kolej na wykonanie podbudowy w części wschodniej ronda. Przebudowane zostały już sieci teletechniczne, wodociągowe i elektroenergetyczne.

Ruch samochodowy odbywa się tu dalej wahadłowo. Taka organizacja przejazdów zostanie utrzymana do końca trwania realizacji inwestycji.

Przypomnijmy, że efektem końcowym tej inwestycji będzie znaczna poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu. Budowane rondo powstaje w miejscu 6-wlotowego skrzyżowania. W wyniku przebudowy ulica Wiejska otrzyma nowy przebieg od ulicy Ranoszka do Kolejowej. Przebudowane zostaną też dwa inne skrzyżowania: z ulicami Wyszyńskiego i Kolejową. Wykonane zostaną również chodniki, oświetlenie i odwodnienia. Powstaną również dwie zatoczki autobusowe. Miasto zdobyło na tę inwestycję 6 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.