Podsumowanie akcji „prędkość” na Śląsku

Wczoraj policjanci przeprowadzili ogólnopolskie działania pn. Prędkość. Mundurowi drogówki na drogach województwa śląskiego przez cały dzień kontrolowali prędkość pojazdów i dyscyplinowali kierowców z „ciężką nogą”. Jak bardzo potrzebne są tego typu akcje, pokazują statystyki wczorajszych kontroli: na 3521 skontrolowanych pojazdów aż 2949 z nich przekroczyło dopuszczalną prędkość.

Głównym celem prowadzonych wczoraj przez śląskich policjantów działań było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja pod kryptonimem „Prędkość” realizowana na drogach Śląska miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z piratami drogowymi. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników.
Podczas działań policjanci skontrolowali 3521 pojazdów, ujawniając aż 2949 przypadków przekroczeń prędkości. W trakcie działań ujawniono także 3 poszukiwane osoby.

Pamiętajmy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii, a przede wszystkim dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i sytuacji drogowej.

Akcja „Prędkość” była prowadzona m.in. na drogach:

Policja Śląska

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.