Odpowie za atak maczetą

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali 20-latka, który zaatakował maczetą przypadkowo napotkanego mężczyznę. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń żuchwy. 20-latek trafił do zakładu karnego, bowiem, jak się okazało był poszukiwany. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić kolejne 5 lat.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek parę minut po północy na terenie Jastrzębia-Zdroju. Jak ustalili policjanci, uzbrojony w maczetę 20-latek zaatakował przypadkowo napotkanego mężczyznę, gdyż ten miał iść środkiem jezdni. Napastnik zadał mu kilka uderzeń, po czym odjechał samochodem. Mundurowi udzielili 22-latkowi pierwszej pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała go do szpitala. Sprawca ataku został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Trafił do zakładu karnego bowiem, jak się okazało był poszukiwany. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. 

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.