„Świat papierowego splotu”

Miejski Ośrodek Kultury, Galeria Sztuki Epicentrum w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na wystawę pt.: Świat papierowego splotu – Rafał Werszler w technice rolowanego papieru.

Rafał Werszler w technice rolowanego papieru – finisaż wystawy i spotkanie z autorem odbędzie się 6 maja 2022 r. o godzinie 17.00.
 
Rafał Werszler w 1993 uzyskał dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od 2015 jest doktorem nauk humanistycznych. Pracuje jako plastyk w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu oraz jako adiunkt w Zakładzie Teorii i Historii Książki, Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 1993 jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest autorem wystaw indywidualnych i uczestnikiem wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat nagród i wyróżnień. Odznaczony m.in. brązowym medalem Gloria Artis (2020).

„Maski” są autorskim pomysłem ukazania wyrazów emocji ludzkich w technice wyplatania z rolowanego papieru. Koncepcja ta powstała w 2012 roku. Werszler na wystawach sztuk plastycznych jest pierwszy, który zaprezentował w tej technice cykle papierowych form artystycznej wypowiedzi. Między innymi jego „maski” reprezentowały sztukę polską na Międzynarodowym Triennale Tkaniny Artystycznej w Łodzi (2016). Ewolucją po maskach są formy obiektowe, które również eksponują trójwymiarową ekspresję artystyczną. Maski i obiekty przemawiają i pozwalają odbiorcy utożsamiać się z prezentowanym dziełem. Są jak kokony czasu z zaklętymi informacjami chwili kiedy je utworzono.

Wstęp wolny.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.