Dzieciaki wsiadły na rowery

Jastrzębie-Zdrój włączyło się w akcję „Rowerowy Maj”.

– Jako jastrzębianie nie mogliśmy nie wziąć udziału w inicjatywie jaką jest „Rowerowy Maj”. Do akcji przyłącza się wiele szkół i przedszkoli. Zbieranie naklejek za każd7orazowy przyjazd na rowerze, hulajnodze lub rolkach to świetna forma motywacji dla dzieci i młodzieży. Poprzednie edycje akcji, realizowane w innych miastach, okazały się sukcesem. Wierzę, że tak będzie też u nas! Gorąco zachęcam do aktywnego uczestnictwa w „Rowerowym Maju”. Powodzenia! – zachęca do udziału prezydent Anna Hetman.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Akcja po raz pierwszy odbyła się w Gdańsku. Teraz jest ogólnopolskim wydarzeniem, w którym z roku na rok uczestniczy coraz więcej gmin. W Jastrzębiu włączyło się do niego 14 placówek.

Na koniec będą przydzielone nagrody dla: najbardziej rowerowej szkoły/przedszkola, najbardziej aktywnej klasy z każdej placówki i najbardziej aktywnych uczestników.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Na stronie www.rowerowymaj.eu można sprawdzać aktualną ilość uczestników, ranking, regulamin i inne informacje.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.