2500 złotych mandatu dla pijanego rowerzysty

1,5 promila alkoholu w organizmie miał rowerzysta, który przewrócił się, jadąc na rowerze. 64-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. W związku z upadkiem został przewieziony do szpitala.

W piątek przed godziną 21.00 mundurowi z jastrzębskiej komendy zostali powiadomieni przez świadka, iż rowerzysta, jadąc na rowerze, przewrócił się i upadł na chodnik. Na miejscu mundurowi zastali leżącego mężczyznę, od którego była wyczuwalna woń alkoholu. Po udzieleniu pierwszej pomocy i wezwaniu karetki pogotowia 64-latka poddaniu badaniu na zawartość alkoholu, szybko okazało się, jaki był powód upadku. Jastrzębianin wydmuchał 1,5 promila alkoholu. Zespół pogotowia podjął decyzje o przewiezieniu mężczyzny do szpitala celem opatrzenia rany twarzy.
Jastrzębianin za swoje nieodpowiedzialne zachowanie otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych.

Apelujemy do wszystkich o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę samochodu, bądź na inny pojazd wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę poczucia przestrzeni. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Przypominamy, że w dniu 01.01.2022 r. Wszedł w życie nowy taryfikator, zgodnie z którym osoba prowadząca pojazd mechaniczny lub inny pojazd w stanie po użyciu alkoholu (0,2 – 0,5 promila), podlega karze grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.