677 pieców już skontrolowane

Pod względem ilości przeprowadzonych kontroli jesteśmy wiceliderem regionu.

1 stycznia 2022 roku w województwie śląskim wszedł w życie kolejny, ważny etap tzw. uchwały antysmogowej. Od tego dnia nie mogą już być eksploatowane kotły bezklasowe (bez tabliczki znamionowej) oraz te wyprodukowane przed 2007 rokiem.

W związku z tym Straż Miejska przeprowadza kontrole domowych instalacji grzewczych pod kątem wymagań Uchwały. Od 1 stycznia do 10 maja tego roku skontrolowano 677 pieców, co daje nam pozycję wicelidera w ilości przeprowadzonych kontroli w subregionie zachodnim (Rybnik i powiat rybnicki, Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śl. i powiat wodzisławski, Żory).

W wyniku przeprowadzonych kontroli ujawniono, że na terenie 78 nieruchomości użytkowany jest kocioł niezgodny z przepisami. Jednak tylko w 32 przypadkach właściciele kotłów nie podjęli żadnych działań zmierzających do wymiany instalacji grzewczej. W związku z tym zostali pouczeni i wyznaczono im termin rekontroli. W pozostałych przypadkach właściciele kotłów posiadali udokumentowane czynności zmierzające do wymiany instalacji grzewczej.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.