Stare ruiny w „Ciasnej”

Galeria „Ciasna” zaprasza na wystawę fotografii Julii Englisz z Chybia.

Julia Englisz jest uczennicą 7 klasy szkoły podstawowej, na warsztaty fotograficzne w AKF „Klaps” uczęszcza od dwóch lat. Julia dołączyła do grupy fotograficznej w bardzo dziwnym momencie, najdziwniejszym w historii świata. Jej pierwsza wystawa, którą otwieraliśmy w maju 2021 roku była pierwszą, na którą znowu zaprosiliśmy żywą publiczność. Odbyła się w plenerze. W poszukiwaniach młodej artystki dostrzegliśmy duży potencjał, który mamy nadzieję rozwinąć, staramy się jej towarzyszyć i stwarzać dobre warunki do realizowania kolejnych projektów fotograficznych. O „starych ruinach” Julia pisała w ubiegłym roku tak: „Temat zdjęć to stary, opuszczony budynek. Był kiedyś zamieszkiwany przez trzy rodziny, które zajmowały jedną stronę budynku i dzieliły swoje lokum ze zwierzętami, które żyły po drugiej stronie. Jest to bardzo stara budowla, ma ponad 100 lat, lecz nadal ma swój urok.” Zdjęcia Julii mają niewątpliwie urok.

Amatorski Klub Filmowy „Klaps” funkcjonuje w Chybiu w ramach Gminnego Ośrodka Kultury. To nieformalne stowarzyszenie osób zainteresowanych filmem i fotografią, ma niezwykłą i bogatą historię. Obecnie to przestrzeń spotkań, miejsce realizacji pasji, sposób na twórcze spędzanie czasu, ale także ośrodek edukacji fotograficznej i filmowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jednym z naszych pomysłów edukacyjnych jest regularne przygotowywanie projektów artystycznych i pokazywanie prac uczestniczek i uczestników zajęć publiczności.

Wystawa będzie trwać od 19.05.2022 do 10.06.2022. Otwarcie 19 maja o 18:00.

Galeria Ciasna, u. Katowicka 17.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.