Jastrzębski Węgiel wicemistrzem

Nie udało się obronić tytułu mistrza Polski. Nasi siatkarze kończą sezon ze srebrnymi medalami PlusLigi.

W czwartym meczu finału ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przypieczętowała triumf i została nowym mistrzem Polski. Wynik rywalizacji do trzech zwycięstwo to 3:1 dla zespołu dowodzonego przez Gheorghe Cretu.

Podczas ostatniego meczu sezonu 2021/2022 hala wypełniła się kibicami do ostatniego miejsca. Wspaniały doping fanów Pomarańczowych mieszał się z głośną grupą sympatyków gości i z pewnością tą wspaniałą atmosferę zapamiętamy na długo. Siatkarze obu drużyn wyszli na boisko w Hali Widowiskowo-Sportowej zdeterminowani. ZAKSA z szansą na zakończenie rywalizacji, Jastrzębski Węgiel – z nadzieją na piąty mecz. Nasi siatkarze poczuli, że nie wszystkie sportowe argumenty leżą po stronie rywali. W poprzednim spotkaniu udało się przedłużyć finałową serię i to dawało nadzieję na powrót rywalizacji do Kędzierzyna na piąty, decydujący o wszystkim mecz.

Niestety, boisko nadzieje te zweryfikowało i licznik zwycięskich meczów z ZAKSĄ po prostu się zaciął. Pomimo walki i zaangażowania naszych graczy, to goście unieśli w górę okazały puchar za zdobycie mistrzostwa Polski. Pomarańczowym pozostało odebrać srebrne medale i pogratulować nowemu mistrzowi. Nasi zawodnicy czuli ogromny niedosyt. Jeśli postawić sprawę tak, że srebrny medal to przegrane złoto, rzeczywiście cieszyć musi mniej niż np. wywalczony brąz. Jednak spójrzmy na to inaczej: jesteśmy wicemistrzem jednej z najmocniejszych lig na świecie. Znaleźliśmy się w czwórce najlepszych drużyn Ligi Mistrzów. Mamy Superpuchar Polski. Panowie, głowy do góry! To nie był zły sezon! 

Gratulujemy nowemu mistrzowi Polski, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Naszej drużynie dziękujemy za długi i trudny sezon zwieńczony srebrnym medalem. Dziękujemy całemu sztabowi, sponsorom i przede wszystkim Wam – kibicom, bez których nie byłoby w naszej hali tak wspaniałej atmosfery!

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.