22 maja będą utrudnienia w ruchu

W niedzielę odbędzie się VIII Jastrzębski Bieg Kobiet.

VIII Jastrzębski Bieg Kobiet „Kobiety na 5+” i VI Marsz Nordic Walking odbędą w godzinach od 11.00 do 12.30.

Zawodniczki wystartują spod Urzędu Miasta (aleja Piłsudskiego) a meta imprezy znajduje się na Stadionie Miejskim ul. Harcerska 14 B w Jastrzębiu-Zdroju.

O godzinie 11.00 wystartują biegaczki a pięć minut później do rywalizacji staną zawodniczki z kijkami. Wszystkie panie wyruszą spod Urzędu Miasta i kierować będą się w kierunku ronda Centralnego. Następnie przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną al. Piłsudskiego z ulicami Warszawską i Mazowiecką aż do ronda Sikorskiego. Kolejno będą poruszać się al. Jana Pawła II do skrzyżowania przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 z ul. Leśną i z powrotem drugą nitką jezdni.

Zawodniczki po pokonaniu blisko 4500m, będą kierowały się w prawo przy sygnalizacji świetlej przy UM do ul. Harcerskiej i skręcały w lewo na drogę wewnętrzną przy Stadionie Miejskim wbiegając bramą na bieżnię Stadionu.

Odcinek drogi od Urzędu Miasta gdzie nastąpi start uczestniczek do skrzyżowania ulicy Leśnej z Aleją Jana Pawła II (nawrót) będzie zamknięty w godzinach od ok. 10.30 do 12.00. Odcinek drogi od Szpitala Wojewódzkiego do Urzędu Miasta ze skrzyżowaniem z ul. Harcerską będzie zamknięty w godzinach od 10.30 do ok. 12.30.

W związku z biegiem wystąpią utrudnienia w kursowaniu autobusów linii B12, B14, C10, C11, C12, C14, C15, C16, C19 ,M10, R10, R11, S10, S14, S15, W10.

Dojazd do szpitala w godz. 10.30 do 12.30 będzie możliwy od ulicy Leśnej oraz Alei Jana Pawła II od strony ulic Kusocińskiego, Władysława Jagiełły i Armii Krajowej. Dojazd na parking przy Jastrzębskiej Spółce Węglowej będzie możliwy od ulicy Prostej i Leśnej.

Zapraszamy w tych godzinach do kibicowania, a za wszelkie utrudnienia przepraszamy. W trakcie trwania imprezy nastąpi zmiana organizacja ruchu drogi wyjazdowej ze szpitala, która będzie się odbywać bramką wjazdową.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.