Apelujemy o ostrożność na przejściach dla pieszych

Jastrzębscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło 19 maja na ulicy Podhalańskiej w Jastrzębiu-Zdroju. 21-letni kierujący oplem, na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną, potrącił 71-letniego mężczyznę, który z obrażeniami głowy oraz nogi trafił do szpitala. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do wypadku doszło o godzinie 5.20 na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną w Jastrzębiu-Zdroju, na ulicy Podhalańskiej. Jak ustalili policjanci z jastrzębskiej drogówki, 21-letni kierujący oplem, na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Mężczyzna z obrażeniami głowy oraz nogi został przewieziony do szpitala. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają jastrzębscy mundurowi.

W związku z potrąceniem niechronionego uczestnika ruchu drogowego kolejny raz przypominamy, że kierujący mają swoje obowiązki, o których często zapominają. O wypadek z udziałem pieszych wtedy nie trudno. Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń. Jako kierujący mamy także obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu podczas cofania, a także udzielić pierwszeństwa pieszemu przy wjeżdżaniu w drogę poprzeczną, jeżeli przechodzi on przez tę drogę.

Miejska Komenda Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.