Piknik dla fundacji

Już w najbliższą niedzielę, 22 maja 2022 r., w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się piknik rodzinny oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Imprezę, która ma na celu promowanie idei wsparcia oraz zbiórkę środków na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Piknik rodzinny rozpocznie się o 11.00 na terenie parku Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, nieopodal placu zabaw w części południowej i potrwa do 14.00. Najlepiej dostać się tam bramą od ulicy Gagarina. Po przejściu 100 metrów po lewej stronie widoczne już będą policyjne stoiska promocyjno-edukacyjne, wystawione m.in. przez Gabinet Komendanta Głównego Policji, Biuro Komunikacji Społecznej KGP, Biuro Ruchu Drogowego KGP i Biuro Prewencji KGP. Najważniejszym miejsce będzie jednak punkt Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, gdzie można będzie zapoznać się z ideą wsparcia, uzyskać informacje o zbiórce funduszy w Internecie oraz bezpośrednio wspomóc podopiecznych datkiem do puszek.

Dzieciaki będą mogły podziwiać radiowozy i motocykle policyjne, zajrzeć do ambulansu pogotowia ruchu drogowego oraz zobaczyć, jak ujawnia się i zabezpiecza ślady kryminalistyczne. Na festynie zobaczyć też będzie można: łódź motorową z komisariatu rzecznego oraz policyjny quad i robota minersko-pirotechnicznego. Będzie także okazja przyjrzeć się radiowozowi z nowym oznakowaniem i przybić piątkę z policyjnymi maskotkami. Nie zabraknie kolorowanek, konkursów i gier plenerowych. Malowanie buziek, bańki mydlane i wyczarowywane z baloników zwierzaki to stały element tego typu imprez.

Wieczorem o 18.00 przed Pałacem na Wodzie, pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, odbędzie się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji z gościnnym udziałem tenora Tomasza Białka i sopranistki Justyny Dyli. Policyjni muzycy nie jeden już raz występowali w królewskich ogrodach. Filmik z flashmoba sprzed dwóch lat można zobaczyć na stronie internetowej polskiej Policji, w dziale Filmy: Flash mob z policyjną orkiestrą

O idei Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach można dowiedzieć się słuchając podcastu na stronie policja.pl – rozmowy z prezes Fundacji Ireną Zając: Fundacja z sercem

Obecnie odbywa się internetowa zbiórka na cele statutowe Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach: Pomoc Wdowom i Dzieciom osieroconym przez policjantów, którzy polegli na służbie. Zbiórka trwa od 14 maja i zakończy się 22 czerwca br. W zamian darczyńcy mogą uzyskać przedmioty przekazane przez osoby i instytucje wspierające Fundację. Wśród nich są m.in. zestaw piśmienniczy Waterman; grafika z widokiem Starego Miasta w Warszawie oraz zestaw skórzany – etui na karty i brelok z pendrivem dekorowane bursztynem, przekazane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego; spinki do mankietów z wizerunkiem orła, dostarczone przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów; koszulka kolarska z autografem Komendanta Głównego Policji gen, insp. Jarosława Szymczyka (prywatnie zapalonego cyklisty) oraz medalisty olimpijskiego Rafała Majki; piłka z eliminacji do Euro 2021, podpisana przez pierwszą Reprezentację Polski w Piłce Nożnej, ofiarowana przez PZPN; zestawy okolicznościowe przekazane przez komendy i szkoły Policji oraz wiele innych przedmiotów. Niektóre z nich zostaną zaprezentowane „na żywo” podczas wieczoru na tarasie przed Pałacem na Wodzie. Wszystkie można zobaczyć w Internecie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia warszawskich Łazienek Królewskich w najbliższą niedzielę! Start o godzinie 11.00.

Miejska Komenda Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.