Rusza Mała Objazdowa Akademia Teatru Słowa

Czym jest i czym może być słowo? Jak interpretować i jak recytować tekst? Jak ćwiczyć dykcję? Tego wszystkiego można dowiedzieć się podczas cyklu autorskich warsztatów aktywnej edukacji teatralnej.

Dla uczestników będzie to doskonała okazja na odkrycie własnych możliwości, rozwijania zdolności twórczych, wrażliwości, pomysłowości i wyobraźni. To okazja do ćwiczenia artykulacji i dykcji i do doskonalenia sztuki improwizacji. Oczywiście naszym podstawowym narzędziem edukacji jest zabawa – od zabawy językiem do teatru słowa, z piękną literaturą romantyczną w tle.

Podejmowanie działań teatralnych i aktywne uczestnictwo w procesie twórczym stwarza uczestnikom okazję do eksperymentowania, fantazjowania i doświadczenia. To też warsztat komunikowania się i umiejętności działania w zespole. 

Uczestnicy naszych warsztatów wspólnie przygotują etiudę teatralną. 

Gościem specjalnym będzie Teatr Nemno. Reżyserem, aktorem i konstruktorem lalek do spektakli jest Henryk Hryniewicki – magister sztuki w zakresie aktorstwa teatru lalek na Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Co? Gdzie? Kiedy?

Zapraszamy na warsztaty w ramach naszego projektu: „Po polsku, romantycznie, praktycznie, czyli mała, objazdowa akademia teatru słowa”.

Moszczenica, Jastrzębie-Zdrój (Szkoła Podstawowa nr 16)
Warsztaty w dniach 6,7,8,9,10.06. od godz.: 16:30
Pokaz powarsztatowy 11.06. godz.: 17:00
Spektakl teatralny – Teatr Nemno „Bajki Polskie” 11.06. godz.: 18:00. Po spektaklu spotkanie z jego twórcami.

Udział bezpłatny. Informacja i zgłoszenia: fuhacha@gmail.com, tel. 513 086 463.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.