Kult gwiazdą tegorocznych Dni Miasta

Po 9 latach przerwy zespół wraca do Jastrzębia-Zdroju!

Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca, godzina 20.00, Stadion Miejski.

Arahja, Polska, Gdy nie ma dzieci, Po co wolność… te hity znają wszyscy. 11 czerwca gwiazdą wieczoru na Dniach Miasta będzie zespół Kult.

Na polskiej scenie muzycznej obecni są od 1982 roku. Założycielami byli basista Piotr Wieteska i lider zespołu, wokalista i autor tekstów, Kazik Staszewski. Od 40 lat, mimo wielu zmian składu zespołu i eksperymentów z brzmieniem i różnymi gatunkami muzycznymi, jego utwory poruszają tematy związane z porządkiem społecznym, religią czy tożsamością. Z początku teksty Kazika Staszewskiego uderzały w socjalistyczny ustrój państwa i klerykalizm by z upływem lat wziąć na celownik reformy polskiej polityki lat 90, wielkie korporacje czy zakłamanie polityki międzynarodowej.

Obecny skład zespołu to:

Kazik Staszewski – wokal
Wojciech Jabłoński – gitara
Piotr Morawiec – gitara
Ireneusz Wereński – bas
Tomasz Goehs – perkusja
Konrad Wantrych – klawisze
Janusz Zdunek – trąbka
Mariusz Godzina – saksofony
Jarosław Ważny – puzon

Dyskografia Kultu obejmuje 19 albumów. Pierwszym był wydany w 1987 roku „Kult”. „Ostatnia płyta” wyszła w ubiegłym roku. Większość z nich otrzymała status złotej lub platynowej płyty.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.