To była prawdziwa podróż w czasie

Za nami VI Piknik w Kurorcie.

Stroje i fryzury retro, miasteczko cyrkowe, pokazy akrobatyczne, tańce, pokazy mody, muzyka na żywo… to wszystko sprawiło, że podczas Pikniku w Kurorcie przenieśliśmy się na kilka godzin w niepowtarzalne lata 20. i 30., kiedy Jastrzębie-Zdrój było nazywane Perłą Uzdrowisk Śląskich.

– Frekwencja była rekordowa, co nas bardzo miło zaskoczyło. Wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na piknik serdecznie dziekujemy. Podziękowania należą się również artystom i restauratorom którzy sprawili, że impreza była lepsza. Jak widać, uzdrowiskowa historia Jastrzębia przyciąga tłumy. Za rok spróbujemy jeszcze bardziej poszerzyć ofertę gastronomiczną podczas pikniku i przygotować jeszcze więcej atrakcji dla naszych gości – komentuje Izabela Grela, p.o. dyrektora Instytutu Dziedzictwa i Dialogu – Łaźni Moszczenica.

To już szósta edycja imprezy, która jest jedyna w swoim rodzaju. Drugiej takiej nie ma – mówiła prezydent Anna Hetman, witając zgromadzonych w Parku „kuracjuszy”. Tradycyjnie już na Pikniku mogliśmy spotkać pucybuta, golibrodę, spróbować szczęścia w kasynie czy posłuchać muzyki retro. Tym razem uczestnicy mogli również zobaczyć występy taneczne, pokazy mody czy akrobacje cyrkowe na monocyklu. Do tańca przygrywał Dixie Tiger’s Band.

Specjalnie na „Piknik w Kurorcie” lokalne kawiarnie i restauracje przygotowały menu uzdrowiskowe, wzorując się na przepisach z czasów uzdrowiska. Zjeść można było między innymi leguminę z maku z szodonem czy udko z kaczki z ciemnymi kluskami, sosem oraz burakami z chrzanem.

Uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w dwóch konkursach – fotograficznym i na najlepszy strój „z epoki”. Ci, którzy chcieli pogłębić swoją wiedzę historyczną uczestniczyli w zwiedzaniu z przewodnikiem.

Atrakcje czekały również na najmłodszych. Do dyspozycji dzieci było miasteczko cyrkowe – nauka żonglowania, animacje, chodzenie po linie czy szczudłach i wiele zabaw, warsztatów i spotkań.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.