Prawie 29 milionów na jastrzębskie drogi i przyjazne przestrzenie

Rewitalizacja alei Piłsudskiego, a także budowa dróg publicznych na ulicach: Gołębiej, Mącznej, Młyńskiej i Zamłynia uzyskały dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Prawie 29 milionów złotych udało się pozyskać z Polskiego Ładu na inwestycje w naszym mieście. W ramach tych pieniędzy zrealizowane zostaną dwa duże projekty.

Pierwszy z nich dotyczy alei Piłsudskiego. W jego ramach zostaną uporządkowane dwa place: przy ulicy Katowickiej i Śląskiej. Powstaną tam przyjazne przestrzenie rekreacyjne dla mieszkańców.  W ciągu alei zostanie wymienione oświetlenie na nowoczesne i energooszczędne LED-y. Na latarniach zawisną również estetyczne dekoracje. Koszt tych inwestycji to ponad 5 i pół miliona, z czego 5 milionów pozyskano własnie z Polskiego Ładu.

Drugi projekt to budowa dróg na osiedlu Pionierów. Nowej nawierzchni doczekają się ulice: Gołębia, Mączna, Młyńska i Zamłynie. Dzięki tym inwestycjom znacznie poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców tego rejonu. Przewidywany koszt tych inwestycji to 25 milionów złotych, z czego ponad milion stanowi wkład własny miasta, a pozostałe niecałe 24 miliony pozyskane są z Polskiego Ładu.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.