Dwie poszukiwane zatrzymane przy jednej kontroli

Policjanci z jastrzębskiej drogówki zatrzymali 29-letnią mieszkankę Jastrzębia-Zdroju, poszukiwaną listem gończym. Jastrzębianka wskazała osobę, której chciała przekazać swój pojazd. Gdy policjanci sprawdzili 40-latkę, która miała odebrać samochód koleżanki, okazało się, że także jest poszukiwana. Zatrzymane znajdują się już w Areszcie Śledczym.

Do zdarzenia doszło 1 czerwca tuż po godzinie 3.00, kiedy policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ulicy Katowickiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Kia. Za kierownicą pojazdu siedziała 29-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju. Po zweryfikowaniu jej danych personalnych okazało się, że jest ona poszukiwana listem gończym przez Prokuraturę Rejonową Katowice-Zachód. Kobieta oświadczyła policjantom, że powiadomi o konieczności odebrania pojazdu swoją znajomą.

Kilka minut później na miejscu pojawiła się koleżanka zatrzymanej. Kobieta oświadczyła, że odbierze i zabezpieczy pojazd. Przed przekazaniem pojazdu policjanci sprawdzili 40-letnią jastrzębiankę. Wynik sprawdzenia zaskoczył mundurowych. Kobieta była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu-Śląskim.

Poszukiwane kobiety zostały zatrzymane przez policjantów i przewiezione do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a następnie przewiezione do Aresztu Śledczego w Katowicach.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.