Tu będzie piękny deptak!

Już w przyszłym tygodniu ruszają prace związane z przebudową ulicy 1 Maja.

Fontanna, leżaki parkowe, nowoczesne drewniane ławki i miejska zieleń – przyjazna przestrzeń, stanowiąca naturalne miejsce spotkań dla mieszkańców i turystów, powstanie w najbliższym sąsiedztwie Parku Zdrojowego.

Przekształcenie części ulicy 1 Maja w deptak to jedna z najważniejszych zmian, jakie czekają Zdrój. Jego rewitalizacja wkracza w kolejny etap – po remoncie głównych parkowych placów i najważniejszych zabytków nadszedł czas na stworzenie kolejnego miejsca przyjaznego mieszkańcom, turystom i małej gastronomiii, tym razem w ciągu ulicy 1 Maja.

– Ulica 1 Maja wkrótce zupełnie zmieni swoje oblicze – dla Was: mieszkańców i przedsiębiorców, ale też dla wszystkich jastrzębian. Ulica, która już teraz jest jedną z najchętniej odwiedzanych w naszym mieście stanie się jeszcze piękniejszą, przyjazną przestrzenią. Jestem przekonana, że ulica 1 Maja zasługuje na tę zmianę. Zasługują na nią też jastrzębianie. Tworzenie warunków dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w sektorze okołoturystycznym jest jednym z najważniejszych założeń strategii rozwoju miasta – powiedziała prezydent Anna Hetman.

Po rewitalizacji w bezpośrednim sąsiedztwie parku będą mogli poruszać się jedynie piesi i rowerzyści. Pojawią się tu kawiarniane ogródki i przestrzeń do rekreacji, a ulica 1 Maja zacznie tętnić życiem.

Zanim jednak do tego dojdzie, czekają nas poważne zmiany. Przekształcenie 1 Maja wiąże się nie tylko ze zmianą organizacji ruchu i postawieniem obiektów małej architektury – to gruntowna i wieloaspektowa przebudowa. W jej ramach wymienione zostaną wszystkie instalacje biegnące w ciągu tej ulicy (w tym wodna, gazowa, kanalizacyjna), co decyduje o niezwykle szerokim zakresie prac budowlanych, jakie będą tam prowadzone.

Przebudowa 1 Maja zaczyna się 6 czerwca. Wówczas droga zostanie wyłączona z ruchu samochodowego (nie będzie dotyczyć to użytkowników nieruchomości zlokalizowanych przy tej ulicy). Jeszcze do 17 czerwca ulicą 1 Maja będą poruszały się autobusy miejskie. Po tym terminie zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy.

Prace budowlane na 1 Maja potrawają do końca przyszłego roku. O sposobach dojazdu do poszczególnych nieruchomości (w zależności od przebiegu prac budowlanych) na bieżąco będzie informował wykonawca.

Koszt inwestycji to 25.976.920,79 złotych.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.