Sala koncertowa w Jastrzębiu doceniona

11 raz przyznano Nagrody Architektoniczne „Polityki”.

W plebiscycie internautów zwyciężyła jastrzębska sala koncertowa przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Józefa Świdra. Zaprojektowana przez SLAS Architekci sala otrzymała ponad połowę wszystkich głosów.

Nagrodę główną za Najlepszą Architektoniczną Realizację Roku 2021 otrzymała pracownia JEMS Architekci za projekt Browarów Warszawskich.

Poza salą koncertową i Browarami czytelnicy „Polityki” mogli oddać głos na ścieżkę pieszo-rowerową w Dobczycach, apartamentowiec Villa Reden w Chorzowie czy dom jednorodzinny „From the Garden House”.

– Sukcesem była dla nas już sama nominacja do nagrody. Nasza sala koncertowa znalazła się wśród pięciu najlepszych realizacji z całego kraju – to ogromne wyróżnienie. To właśnie ją internauci uznali za najbardziej zasługującą na uznanie, i ja się z tą opinią zgadzam. Dziękuję wszystkim za oddane głosy – komentuje prezydent Anna Hetman.

Sama „Polityka” zwraca uwagę na połączenie prostej, minimalistycznej bryły i niebanalnej elewacji. Widownia sali koncertowej mieści 362 osoby. Jej budowa kosztowała 20 milionów złotych (z tego aż 16 pozyskano z funduszy unijnych).

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.