Abrahamowe świętowanie

Publiczne Przedszkole nr 24 obchodziło 50-lecie istnienia.

Były życzenia, gratulacje, łzy wzruszenia, wspomnienia dawnych dziejów placówki, a przede wszystkim – występy najmłodszych jastrzębian. Dzieci z przedszkolnych grup zaprezentowały szeroki wachlarz talentów: począwszy od krasomówstwa, poprzez aktorstwo, śpiew i taniec.

Uroczystość odbyła się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 18. Uświetnił ją również występ Regionalnego Zespołu Śpiewaczego Niezapominajki. Nie tylko to świadczy o dbałości placówki o tradycję i tożsamość. Świadczą o tym również stroje dzieci, nawiązujące zarówno do polskich barw narodowych, ale również posiadające liczne akcenty śląskiego folkloru. Jak się okazało, dzieciom nie jest obca również gwara.

Wśród zaproszonych gości była między innymi prezydent Anna Hetman, Antoni Weissmann, sołtys sołectwa Szeroka, proboszcz parafii, naczelnicy wydziałów urzędu miasta, przedstawicielka kuratorium, obecni i dawni pracownicy placówki, rodzice, absolwenci i inni przedstawiciele lokalnej społeczności.

– 50 lat to piękny jubileusz. Przedszkole wrosło w tą szerocką ziemię i mam nadzieję, że przez wiele, wiele lat będzie funkcjonowało w tak pięknym stylu. Życzę, aby kolejne dni i lata odznaczały się radością i uśmiechem – życzyła Anna Hetman, prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Okrągły jubileusz to nie tylko okazja do życzeń na kolejne lata, ale też do wspomnień o dokonaniach. Oprócz obecnej dyrektor placówki, obecne były również aż cztery jej poprzedniczki, a każda z nic witana gromką owacją. Młodsi goście mieli więc okazję poznać historię przedszkola z pierwszej ręki. 

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.