Sygnalizacja świetlna gotowa, ale to nie koniec zmian

Miasto zaczyna modernizację kolejnego odcinka ulicy Warszawskiej.

Prace związane z utworzeniem nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Warszawskiej z Poznańską i Porozumienia Jastrzębskiego zostały zakończone. Poza światłami powstała tam ścieżka rowerowa, nowy chodnik, a także zatoka autobusowa. Wymieniono również nawierzchnię i doświetlono aż 5 przejść dla pieszych. Niebawem zostanie uruchomiona sygnalizacja. Całość tych robót kosztowała 1 139 171,88 złotych.

Ale to nie koniec zmian na Warszawskiej. Teraz czas na drugi etap, czyli modernizację kolejnego odcinka. Jeszcze w tym tygodniu zostaną rozpoczęte prace budowlane na części od sygnalizacji świetlnej do ul. Północnej. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia drogi, chodników i ścieżek rowerowych. Roboty będą prowadzone etapami – częściowo z ruchem samochodowym a częściowo (na czas robót bitumicznych) przy całkowitym zamknięciu. Przewidywany czas robót potrwa do końca sierpnia. O zmianach w organizacji ruchu będziemy informowali na bieżąco. Na ten etap inwestycji miasto przeznaczy 1 119 183,96 zł.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.