Areszt dla recydywistów

Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane za włamanie do jednej z hurtowni na terenie Jastrzębia-Zdroju. W miniony weekend kryminalni z jastrzębskiej komendy przy współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, w wyniku szeroko zakrojonych działań, zatrzymali podejrzanych w tej sprawie dwóch mężczyzn. Grozi im wieloletni pobyt w więzieniu.

W nocy z soboty na niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju doszło do włamania do hurtowni, skąd skradziono papierosy o wartości prawie 40 tysięcy złotych. Około godziny 4:00 pracownicy firmy ochroniarskiej ujawnili włamanie. Złodzieje, aby dostać się do środka, przecięli siatkę ogrodzeniową i wyłamali drzwi oraz rolety w oknie, powodując straty w wysokości prawie 7 tysięcy złotych. Z terenu hurtowni ukradli 1500 paczek papierosów. Poinformowani o tym zdarzeniu jastrzębscy kryminalni od razu przeszli do działania. Dzięki pracy operacyjnej, przy współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu parę godzin później na terenie Sosnowca po siłowym wejściu do mieszkania zatrzymano podejrzanych mężczyzn w wieku 33 i 45 lat. W mieszkaniu zabezpieczono skradzione papierosy.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Sąd na wniosek śledczych i prokuratora zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Dodatkowo czynów tych dopuścili się w warunkach powrotu do przestępstwa. Grozi im wieloletni pobyt w więzieniu.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.