Przemysł 4.0 razem z młodymi

Wspólne projekty związane z rozwojem przemysłu nowych technologii omawiano na spotkaniu władz miasta z młodzieżą i przedsiębiorcami.

Młodzież z ZS nr 6 i jastrzębscy przedsiębiorcy działający w sektorze nowoczesnych technologii, automatyki i cyfryzacji, spotkali się z prezydent Anną Hetman i naczelnik wydziału zajmującego się obsługą inwestorów, by porozmawiać o wspólnych projektach związanych z rozwojem przemysłu 4.0 w naszym mieście.

– Chcemy tworzyć projekty i przestrzenie dopasowane do potrzeb młodych, bo to oni są przyszłością Jastrzębia-Zdroju. Współpraca z jastrzębskimi przedsiębiorcami, którzy określą swoje potrzeby co do przyszłych pracowników, umożliwi jeszcze lepsze dopasowane profili kształcenia i rozwój tematyki szkoleń w ramach  centrum kompetencyjnego Enter Jastrzębie.  Stworzenie sieci jastrzębski aniołów biznesu pomoże młodym w przekuwaniu swoich pomysłów i projektów w produkty gotowe do wdrożenia na rynek – powiedziała Agnieszka Pabich, naczelnik wydziału Strategii, Rozwoju i Obsługi Inwestora.

Spotkanie było też okazją do zaproszenia młodych jastrzębian do dyskusji o pomysłach na zagospodarowanie części remontowanej Łaźni Moszczenica przeznaczonej na szkolenia i rozwój firm oraz startupów.

To tylko pierwsze ze spotkań w ramach tego cyklu. Następne zaplanowano na wrzesień.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.