Jastrzębie-Zdrój: Będziemy mieć Industriadę. Po raz pierwszy!

Łaźnia Moszczenica została „obiektem zaprzyjaźnionym” INDUSTRIADY 2022.

Industriada to najbardziej prestiżowa i największa impreza promująca postindustrialne dziedzictwo w Polsce.

Organizować ją mogą jedynie obiekty znajdujące się na Szlaku Zabytków Techniki lub posiadające status „obiektu zaprzyjaźnionego” – a żeby tak się stało, należy wygrać konkurs ogłoszony przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. W tym roku wyłoniono w nim zaledwie 7 obiektów, które mogą się poszczycić tytułem „zaprzyjaźnionych” – najsilniej zaangażowanych w organizację i promocję festiwalu. O ten status starała się Łaźnia Moszczenica, której projekt znalazł uznanie jury i został wybrany do tej elitarnej siódemki.

– Udało nam się wygrać ten konkurs tylko dlatego, że zaproponowaliśmy naprawdę bogaty i niekonwencjonalny program.  Nie będę na razie zdradzała szczegółów, ale na pewno będzie on pełen pozytywnych zaskoczeń – zapowiada dyrektorka Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica, Izabela Grela.

Organizacja Industriady to pierwszy krok do wpisania Łaźni Moszczenica na Szlak Zabytków Techniki. Można się o to starać w przypadku obiektów, które dwukrotnie organizowały Industriadę.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.