Rondo na Ranoszka już gotowe!

Od czwartku na ulicę Ranoszka powraca ruch autobusowy.

Budowa ronda łączącego m.in. ul. Armii Krajowej i Ranoszka dobiega końca. W miejsce 6-wlotowego skrzyżowania powstało duże, bezpieczne rondo. Wykonane zostały również chodniki, oświetlenie i odwodnienia. Miasto zdobyło na tę inwestycję 6 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Teraz, gdy inwestycja dobiega końca, rondo stanie się w pełni dostępne dla ruchu autobusowego. Od czwartku do swego dawnego przebiegu powrócą linie C12, C14, M10 i W09 – do ich obsługi ponownie włączony zostanie przystanek „Armii Krajowej – Ranoszka”.

Wraz z otwarciem dla ruchu autobusowego ulicy Armiii Krajowej, uruchomiony zostanie nowy przystanek autobusowy. Pozwoli on mieszkańcom osiedla Złote Łany na łatwiejszą komunikację z centrum miasta.

– O postawienie tego przystanku wnioskowali sami mieszkańcy. Bardzo się cieszę, że budując nowe rondo, mogliśmy wyjść im naprzeciw i uruchomić również przystanek autobusowy – powiedziała prezydent Anna Hetman.

Na przystanku na ulicy Wiejskiej będą zatrzymywały się autobusy linii M10. W dni robocze będą one wykonywały 34 kursy (po 17 w stronę Szotkowic), w sobotę 26 kursów, a w niedziele – 24. Tym samym linia M10 przestanie obsługiwać przystanek „Ranoszka – Komuny Paryskiej”.

Pełny rozkład jazdy na stronie MZK.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.