Sposoby na upały

Basen, OWN, kurtyny wodne… Podpowiadamy, jak schłodzić się w upalne dni.

Stoczenie bitwy z pogodą wydaje się nierówną walką, ale kąpiele w basenach to jeden ze sposobów na spędzanie wolnego czasu w trakcie wysokich temperatur, który jest skuteczny. Czy jest coś lepszego podczas upałów niż orzeźwiająca woda? Taką właśnie można znaleźć w kąpielisku MOSiR w Zdroju. Ceny biletów oscylują w granicach od 5 do 10 złotych.  Najmłodsi mogą także udać się na wodny plac zabaw znajdujący się na OWN.

Z racji tego, że w godzinach 11:00 – 15:00 słońce najmocniej daje się we znaki, jeśli możesz, pozostań w domu. Jeśli jednak takiej możliwości nie posiadasz, zbawienne okazać mogą się wodne kurtyny, które można znaleźć na ulicach miasta. Takich bramek zraszających w Jastrzębiu-Zdroju znajduje się pięć. Są usytuowane w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego (OWN), Parku Zdrojowym, przy ulicy Jana Pawła II, pod kinem Centrum oraz pod Supersamem. Ponadto natknąć się można na trzy kraniki i trzy zdroje uliczne.

Latem przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Optymalna ilość płynów, które są zalecane w ciągu dnia, to 2-3 litry. Podczas opalania się, pamiętaj o stosowaniu kremu z filtrem. Nie chroni jedynie przed oparzeniem słonecznym, ale także zapobiega rozwojowi chorób skóry. Warto także wyciągnąć ze swojej garderoby kapelusz czy czapkę z daszkiem. Nakrycie głowy nie spełnia jedynie funkcji wizualnej, ale także praktyczną, ponieważ chroni przed porażeniem słonecznym. Łasuchom spodoba się szczególnie kolejny sposób. Jest nim jedzenie lodów.

Pamiętajmy o naszych czworonożnych przyjaciołach. Ich również dosięga ten problem. Zimna woda w miskach i przebywanie w chłodnym miejscu to podstawa, którą powinieneś zapewnić zwierzakowi.  

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.