Do Karwiny autobusem

Planujesz wyjazd do Czech? Skorzystaj z transportu publicznego!

Linia autobusowa funkcjonuje na trasie Karwina – Petrovice – Marklowice – Zebrzydowice – Jastrzębie-Zdrój. Transport odbywa się busem IVECO First o pojemności 25 miejsc. Na terenie miasta zatrzymuje się na kolejnych przystankach: Podhalańska Cmentarz, Podhalańska Rondo Ruptawskie, Dworzec Arki Bożka, al. Piłsudskiego – Osiedle Pionierów, Hala Widowiskowo-Sportowa, 1 Maja Park, Armii Krajowej WORD, Dworzec Zdrój. Łącznie przystanków, na których zatrzymuje się pojazd jest 22. Połączeń w dni powszednie jest 7, a w weekendy – 3.

Przejazd całej trasy kosztuje 40 Kč. Płatności dokonać można w koronach gotówką lub kartą płatniczą.

Z biletów ulgowych korzystać mogą osoby między 6 a 18 rokiem życia, uczniowie i studenci w wieku od 18 do 26 lat, osoby po 65. roku życia, rodzice dzieci niepełnosprawnych. Bilet ulgowy należy zakupić również dla przewożonego psa.

Z bezpłatnych przejazdów korzystać mogą dzieci do 6 roku życia oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych, a także psy asystujące.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.