„Fotografia otworkowa – trzy panie”

Galeria „Ciasna” zaprasza na wystawę. Marcela Chrensťova – Czechy, Lena Källberg – Szwecja, Kümei Kirschmann – Argentyna.

Wystawa będzie trwać od 14.07.2022 do 12.08.2022

Marcela Chrensťova – Praga – Czechy
„Layers of Prague” – „Warstwy Pragi”

Wszystkie zdjęcia tego zestawu zostały zrobione moim papierowym aparatem otworkowym „Krabicák”. Krabicák został wykonany z kartonowych pudełek rozerwanych na wiele małych kawałków. Częste spacery po Pradze dały mi dostęp do tego taniego materiału i nie chciałam zmarnować szansy na zbudowanie własnej papierowej kamery otworkowej. Praga jest jak mój aparat otworkowy – to miasto o tak wielu warstwach… Obok historycznych budynków można spotkać nowoczesną architekturę, a jeśli wejdzie się bardzo głęboko pod wszystkie te warstwy, można znaleźć miłość do tego przytłaczającego miejsca.

Całość procesu tworzenia chciałam zakończyć nieregularnymi obramowaniami zdjęć. Tak więc biały papier na krawędziach stworzył naturalne ramki.

Przegląd aparatów autorki:
2011: Pierwsza kamera otworkowa
2011: DIRKON
2012: Ceramiczna kamera otworkowa
2016: PINCOTT (pinhol wykonany z bawełny)
2016: Piernikowa kamera otworkowa
2017: Aparat otworkowy Galaxy (3D pen)
2017: Czekoladowa kamera otworkowa
2017: Kamera otworkowa Play-Doh
2019: Krabicák (papierowa kamera otworkowa)

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.