Jak w Jastrzębiu-Zdroju wypadły matury?

Ponad 600 maturzystów przystąpiło w tym roku do egzaminu dojrzałości.

Znamy już wstępne wyniki tegorocznych matur. Zdało ją 82% jastrzębskich maturzystów – jest to wynik przewyższający średnią krajową (78,2%).

Najwyższą zdawalność, bo 95-procentową, odnotowało IV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół numer 6. Tuż za nim, bo z 94-procentowym wynikiem, uplasowało się Technikum nr 4, znajdujące się w tym samym zespole szkół. W placówkach tych do egzaminu dojrzałości przystąpiło odpowiednio 39 i 128 uczniów. Trzecie miejsce na podium zajęło II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 – tam zdawalność matur wyniosła 91% (do egzaminu przystąpiło 46 osób).

Pierwszym przedmiotem, z jakim przyszło się zmierzyć jastrzębskim maturzystom, był język polski. Wśród tematów wypracowań maturalnych pojawiła się interpretacja „Pana Tadeusza” oraz „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej. Po egzaminie maturalnym z języka ojczystego, absolwentów szkół średnich czekał jeszcze egzamin z matematyki, języka obcego i wybranego przedmiotu. Aby zdać maturę, należało uzyskać 30% punktów możliwych do osiągnięcia.

Część z maturzystów, którym nie udało się, ma jeszcze szansę na poprawkę w sierpniu. 

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.