JAZZtrzębie powraca w lipcu!

Warsztaty, koncert i panel dyskusyjny. Kolejna odsłona tegorocznego JAZZtrzębia już wkrótce.

Kristjan Randalu – estoński pianista, jeden z najbardziej rozchwytywanych w swoim pokoleniu – będzie gościem tegorocznego festiwalu JAZZtrzębie. 20 lipca z gitarzystą Nelsonem Verasem i perkusistą Marku Ounaskari zagra koncert w Sali Koncertowa PSM I i II st. im. prof. Józefa Świdra. Wydarzenie poprzedzą warsztaty Mistrzowskie Warsztaty Fortepianowe w wykonaniu tego artysty (również  20 lipca w sali koncertowej).

W tegorocznym programie festiwalu pojawił się również całkowicie nowy punkt – to panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości. 19 lipca do Jastrzębia przyjadą uznani dziennikarze muzyczni i promotorzy wydarzeń jazzowych. W rozmowie udział wezmą: Martyna van Nieuwland (Miasto Ogrodów, European Jazz Network), Marek Romański (magazyn Jazz Forum), Roch Siciński (Polskie Radio PR 2) i Przemysław Strączek (gitarzysta jazzowy, kompozytor, dyrektor artystyczny JAZZtrzębie Festiwal).

Bilety na koncert Kristjana Randalu można kupic na stronie bilety24.pl.

Wszystkie informacje o festiwalu JAZZtrzębie na www.jazztrzebie.eu.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.