Pijany kierowca autobusu zatrzymany dzięki reakcji świadka

Policjanci z jastrzębskiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy autobusu miejskiego. Badanie stanu trzeźwości 52-letniego jastrzębianina wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialny mężczyzna wpadł po informacji przekazanej przez jednego z pasażerów autobusu. Pijany kierowca stracił już prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj około godziny 13:30 na ulicy Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju. Zaniepokojony zachowaniem kierowcy autobusu miejskiego świadek postanowił o swoich podejrzeniach dotyczących stanu trzeźwości kierowcy poinformować dyspozytora. Wysłany na miejsce patrol drogówki zastał kierowcę autobusu w zatoczce przystankowej. Mundurowi od razu wyczuli od 52-letniego jastrzębianina silną woń alkoholu. Jak się okazało, badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie promil alkoholu. O dalszym losie pijanego kierowcy zdecyduje teraz prokurator. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu 3 lata więzienia.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.